HomeФЕР ПЛЕЈФаулЈужноамерикански скандал: Хебер Лопес со две ескорт девојки по финалето на Копа Америка

Јужноамерикански скандал: Хебер Лопес со две ескорт девојки по финалето на Копа Америка

Дискутабилнто судење на големото финале во Копа Америка од страна на Хебер Лопес можеби и ќе останеше во сенка доколку не се појавеа неколку експлицитни фотографии во јавноста.

sudija 2

Имено, бразилскиот судија е „фатен“ со две ескорт девојки во експлицитни сцени и тоа веднаш по натпреварот. Без разлика што се работи за неговиот приватен живот, КОНМЕБОЛ федерацијата може доживотно да го суспендира, ако се докаже дека навистина тој бил на фотографиите. Лопез негира дека го посетил клубот и се појавија информации дека се работи само за човек сличен на него, а не самиот судија.

Мечот меѓу селекциите на Аргентина и Чиле беше „зачинет“ со два црвени картон уште во првото полувреме кои им беа доделени на Диаз и Рохо и повеќе жолти картони.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com