HomeФЕР ПЛЕЈФудбалЈувентус одби понуда од 90 милиони фунти за Дибала

Јувентус одби понуда од 90 милиони фунти за Дибала

Шампионот на Италија Јувентус одби понуда од првакот на Шпанија Барселона од 90 милиони евра за Пауло Дибала, пренесуваат италијанските медиуми. Дваесетгодишниот Аргентинец зад себе остави одлична сезона, бидејќи ја предводеше „Старата дама“ до двојна круна со 23 погодоци и девет асистенции.

Од друга страна пак, медиумите на Пиринејскиот полуостров истакнуваат дека поранешниот напаѓач на Палермо е прва желба на Луис Енрике во летниот трансфер период, бидејќи Дибала го гледа како додаток во страшното напаѓачко трио кое го сочинуваат Нејмар, Суарез и Меси.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com