HomeФЕР ПЛЕЈТенисЃоковиќ доби брачна понуда, момче му понуди брак на Србинот! (ВИДЕО)

Ѓоковиќ доби брачна понуда, момче му понуди брак на Србинот! (ВИДЕО)

Првиот тенисер на АТП листат Србинот Новак Ѓоковиќ, за време на турнирот во Торонто доби изненадувачка понуда за брак!. Но, ова не беше брачна понуда напишана на некој транспарент, туку едно момче од трибините извика понудувајќи му брак на српскиот тенисер.

Иако оваа понуда делуваше доста чудно, сепак Ѓоковиќ не изгледаше воопшто изненадено, туку напротив, го повика момчето на теренот за да играат заедно. Публиката беше воодушевена од овој потег на Ѓоковиќ и со аплауз ја поздрави нивната игра на теренот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com