HomeДЕНЕШНАПолитикаШтипјани излегоа да дадат поддршка за ГДОМ

Штипјани излегоа да дадат поддршка за ГДОМ

Граѓаните на општина Штип денес излегоа на протест за поддршка на Граѓанското движење за одбрана на Македонија (ГДОМ). Минатата недела ГДОМ одржуваше масовни мирни протести во Скопје, а сега собири со граѓани одржува и во другите градови.Од Граѓанското движење повикаа на силен одзив на граѓаните против деструктивните сценарија спроведувани од опозицијата, рушењето на волјата на народот и одбрана на државата и институциите. Освен во Штип, ГДОМ денес со почеток во 19 часот ќе одржи масовни собири во Битола и Велес.

gdom-3stip

gdom-stip

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com