HomeДЕНЕШНАСветШефот на Формула 1 уценуван од киднапери во Бразил

Шефот на Формула 1 уценуван од киднапери во Бразил

Првиот човек на Формула 1, Берни Еклстоун се соочува со големи проблеми откако е киндапиран член на неговото семејство, поточно Апаресида Шунк мајката на неговата сопруга Фабијана за која се бараат 30 милиони фунти

Киднапирањата се вообичаени во Бразил и криминалците често заработуваат токму на овој начин, грабнувајќи ВИП личности за кои бараат високи суми на откуп.

Еклстоун според податоците на магазинот „Форбс“ тежи 3.8 милијарди eвра и е еден од најмоќните луѓе во светот на спортот, се венча со младата Фабијана во 2012 година, три години откако ја запознал на трката за Големата награда на Бразил.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com