HomeДЕНЕШНАСветШест мртви во хеликоптерска несреќа во Либија

Шест мртви во хеликоптерска несреќа во Либија

Шест фукционери на власта во Источна Либија, меѓу кои и четири официри, починале во хеликоптерска несреќа, соопшти либискиот парламент.

Меѓу жртвите се наоѓа и генералот Идрис-Јунес-ел Дреси, кој бил шеф на кабинетото на парламентот со седиште во Торбук, стои во сооштението и додава дека се уште не се познати причините за пагањето на авионот.

Офицерите биле под команда на контроверзниот либиски генерал Халифе Хифтар, лолајен на паралелните власти во Либија.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com