HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаШеесет годишна жена пронајдена мртва

Шеесет годишна жена пронајдена мртва

Вчера попладне во Пехчевско село Робово била пронајдена мртва шеесет годишна жена. Телото било пронајдено во близина на реката Иглика во селото, од страна на 28-годишниот Ѓ.П кој веднаш случајот и го пријавил на полицијата. После извршените испитувања, било утврдено дека смртта на шеесет годишната љубинка настапила како резултат на давење.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com