HomeДЕНЕШНАПолитикаШарената револуција остана на улица и на Skopje Street Festival

Шарената револуција остана на улица и на Skopje Street Festival

Демонстрантите од Шарената револуција не пропуштија шанса да изведат уште една „герилска“ акција, овој пат за време на Skopje Street Festival во градскиот парк. За време на собирот порачаа дека остануваат уште само 7 дена за исполнување на нивните барања по што ќе следат поостри чекори за решавање на кризата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com