HomeДЕНЕШНАРепубликаЧовечки остатоци пронајдени во пештера во кичевско

Човечки остатоци пронајдени во пештера во кичевско

Вчера околу 12,00 часот во атарот на с.Бачишта-кичевско на м.в.Бачишки Ливади“ покрај Бачишка река, во пештера пронајдени биле делови од скелет (черепи, коски и сл). Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител, увидна екипа од МВР-ОКП, НК за КР-Кичево, ОКТ при СВР Охрид и увидна екипа од ПС-Кичево.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com