HomeФЕР ПЛЕЈФудбалЧиле го крена пехарот, на Меси му останаа само солзите

Чиле го крена пехарот, на Меси му останаа само солзите

Лионел Меси иако е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња со неговата Аргентина никако да освои значен меѓународен пехар и во вчерашното финале на Копа Америка против Чиле беше вистински трагичар со промашен пенал по продолженијата за горки солзи за збогум од репрезентацијата.

chile slavi

Натпреварот беше многу тензичен и полн со груби прекршоци што доведе до по еден црвен картон кај двете селекции. Во пенал рулетот подобро се покажа Чиле и славеше со 4:2. За најдобар играч на турнирот е прогласен Алексис Санчез од Чиле. Меси по поразот во уште едно финале најави дека ќе се повлече од селекцијата на Аргентина.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com