HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаЧетири возила судрени на Илинденска, двајца повредени

Четири возила судрени на Илинденска, двајца повредени

Денеска напладнe на булеварот „Илинден“ се судрија повеќе автомобили при што двајца се потешко повредени и итно пренесени во Ургентен центар. При несреќата учествувале четири возила сите со скопски регистарски таблички. Полицијата изврши увид на местото на несреќата и ќе ги утврди причините и одговорноста за судирот.

Извор: kurir.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com