HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаЧетиригодишно девојче падна од 7-ми кат на зграда во Аеродром

Четиригодишно девојче падна од 7-ми кат на зграда во Аеродром

Четиригодишно девојче паднало денеска од 7 кат на зграда на ул. „Владимир Комаров“ во скопски Аеродром.

Од МВР информираат дека девојчето паднало околу 10.45 часот и оти со тешки повреди е пренесено во Ургентниот центар.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com