HomeДЕНЕШНАСветЧетворица загинати при уривање на хеликоптер во Франција

Четворица загинати при уривање на хеликоптер во Франција

Четворица припадници на француските специјални сили загинаа при уривање на хеликоптер во југозападна Франција.

Хеликоптерот удрил во карпа во близина на населбата Котрет при што загинаа сите членови на екипажот, односно пилотот, копилотот и двајца спасувачи. Причината за несреќата се уште не е позната. Премиерот Мануел Валс преку Твитер изрази сочуство до семејствата на загинатите.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com