HomeДЕНЕШНАРепубликаЧенто изгледа како погодено од ураган

Ченто изгледа како погодено од ураган

Невидено невреме досега однесе 20 жртви според последните информации, а уште толку се повредени. Најсилно беа погодени селата во општина Гази Баба, меѓу кои Ченто и Стајковци кои изгледаат како да се погодени од ураган.

cento2

Цела ноќ се правеа напори за спасување на заглавените граѓаните на повеќе критични места. Причините за големиот број жртви се огромната поплава и наноси на вода, кал и смет кои се спуштија во овој дел од Скопје.

cento4

Сликите објавени од порталот Тетовасот, како и од граѓани на социјалните мрежи укажуваат колку природата е немилосрдна, но ова е јасна порака за урабанистичкиот хаос.

cento3

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com