HomeФЕР ПЛЕЈФаулХрватски хулигани каменувале вила во која престојувал Ракитиќ со семејството

Хрватски хулигани каменувале вила во која престојувал Ракитиќ со семејството

Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ доживеал непријатни моменти со своето семејство кој пред два дена пристигнале на летен одмор на островот Угљан.

Луксузната вила „Марија“ во која тие престојувале станала мета на хулигани кои фрлале со камења и ги искршиле прозорците и вратите. Поради безбедносни причини, фудбалерот на Барселона за помалку од половина час го напуштил островот. Задарската полиција излезе на местото на настанот и ќе ги гони виновниците.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com