HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаХорор насилство врз жена од Кавадарци, сопругот и ископал гроб под кревет

Хорор насилство врз жена од Кавадарци, сопругот и ископал гроб под кревет

Активисти за заштита на жената од Кавадарци за порталот Сакам да кажам откриваат шокантен случај на семејно насилство кој како да е излезен од хорор филм. Маж долго време ја мачел својата жена која не била по потекло од Кавадарци, со тоа што ја врзувал за креденец и ја горел со пегла. Кога жената успеала да побегне од дома и пријавила во полиција тие под нејзиниот кревет откриле дека е ископан гроб наменет за неа. Осомничениот насилник се уште не се соочил со правдата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com