HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаХорор во Прилеп: Полово злоупотребувал малолетничка и и се заканувал

Хорор во Прилеп: Полово злоупотребувал малолетничка и и се заканувал

Вчера во Прилеп, В.С. во полиција пријавила дека нејзината малолетна ќерка неколку пати била полово злоупотребувана и заплашувана од Б.Т. од прилепското село Заполжан.

Имено, според кажувањата на мајката, Б.Т неколку пати и се јавувал на малолетничката, ја викал дома, барајќи и пари, а откако истата ќе му однесе пари, пријавениот ја допирал по телото и и се заканувал. Лицето е приведено во ПС-Прилеп и е задржано за понатамошна постапка.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com