HomeДЕНЕШНАПолитикаХајндл во вторник во Скопје

Хајндл во вторник во Скопје

Јоханес Хајндл во вториник доаѓа во Скопје. Германскиот специјален пратеник за Македонија за два дена ќе допатува за да се сретне со лидерите на политичките партии потписнички на договорот од Пржино.

Дел од средбите најверојатно ќе се одржат во среда. Хајндл веќе побара да се обезбеди непречена работа на Специјалното јавно обвинителство, а сите осомничени од аферата со прислушкувањето да одговараат. Минатиот пат, тој нагласи дека сите политички партии треба да вложат напор за да ги спроведат потребните реформи затоа што нема многу време.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com