HomeРЕФЛЕКТОРМузикаХакер објави песна од Кети Пери, нејзините фанови ќе го чекаат оригиналот

Хакер објави песна од Кети Пери, нејзините фанови ќе го чекаат оригиналот

Пејачката Кети Пери неодамна стана жртва на интернет хакирање кога некој хакер го преземал нејзиниот профил на „Твитер“ и ја објавил нејзината најнова песна. Корисникот кој се крие зад името „@sw4ylol“ се сомнева дека е Романец, а споменатиот профил бил отворен само неколку дена пред да се случи инцидентот.

После твитот од профилот на Кети Пери, корисникот на сопственикот профил напишал: „Која е Кети Пери?“. Сепак, романскиот хакер очигледно е свесен која е поп пејачката, бидејќи ја објави нејзината најнова песна „Witness“ со помош на стриминг сервисот „Soundcloud“. Нејзините фанови почнаа петиција против хакирањето и најавија дека дека нема да ја симнуваат пиратската песна, туку ќе го чекаат оригиналот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com