HomeАНТИСТРЕСШтосноФОТО: Шолја кафе во боите на виножитото

ФОТО: Шолја кафе во боите на виножитото

По трендот со „виножито“ храната, најновиот колоритен изум пристигна и кај најомилениот пијалок ширум светот – кафето.

sareno kafe5

Mason Salisbury е главниот креатор на овие необични и весели шолји кафе, кој работи во кафулето Samblatte во Лас Вегас.

sareno kafe3

Своите креации тој со задоволство ги споделува на социјалната мрежа Инстаграм. Доколку сакате редовно да ја следите неговата креативност преточена преку слатките голтки на кафето, можете да го најдете на „Инста“ под името ibrewcoffee.

sareno kafe4

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com