HomeДЕНЕШНАПолитикаФото: Шарените „бомби“ се подготвени

Фото: Шарените „бомби“ се подготвени

Започна уште еден протест на Шарената револуција пред канцелариите на СЈО во знак на поддршка. Демонстрантите се гневни на власта бидејќи оние кои протестираат против криминалот се апсат, а вистинските криминалци се аболирани и се спасени од одговорност. Објективот на Позитив.мк ги забележа подготовките за стандардното боење на институциите. Демонстрантите се упатуваат накај Собранието на РМ.
protest juni novo

protest novo

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com