HomeДЕНЕШНАРепублика(Фото) Свадба како од филм во Берово – Македонка и Индиец стапија во брак

(Фото) Свадба како од филм во Берово – Македонка и Индиец стапија во брак

Судбоносно „Да„ кажаа Индиец и Македонка. Марија и Арвин ја крунисаа својата љубов со брак и тоа е уште еден знак дека љубовта не познава граници, без предрасуди за склопување на брак помеѓу две различни вери. Свадба проследена со низа обичаи од двете вери, објавува Среќа.мк.

svadba ber 1

Невестата облечена, прво во невестински фустан, а потоа во фустан кој е комбинација на традиционална, но модернизирана носија. Во луксуз традиционална облека и убавините на Берово гостите уживаа, а од фотогалеријата ќе уживате и вие! Им посакуваме Среќен Брак убавини и весели мигови заедно! Фотографиите ги направи и продуцира „Атеље 22“.

svadba ber 2

svadba ber 3

svadba ber 5

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com