HomeФЕР ПЛЕЈФудбалФото: Реал пресреќи и во еуфорија – ставија славеничка фотографија директно од соблекувална

Фото: Реал пресреќи и во еуфорија – ставија славеничка фотографија директно од соблекувална

 

Реал ги победи по Барселона со краен резултат 2-1. Ретко кој очекуваше дека Реал Мадрид ќе успее да слави на 172-то првенствено „Ел Класико“ на „Камп Ноу“ во ноќта кога Барселона се подготвуваше да слави во чест на Јохан Кројф.

Првата славеничка фотографија од соблекувалната на Реал: Еуфорија до бескрај (ФОТО)

Доказ дека се пресреќни бидејќи победиле е оваа фотографија. Серхио Рамос напиша дека победата им била заслужена и дека од сеганатаму треба да се фокусираат на ЛШ и ја објави фотографијата на својот твитер профил.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com