HomeДЕНЕШНАПолитикаФОТО: Преку пораки закажани контрапротестите пред Црвен крст

ФОТО: Преку пораки закажани контрапротестите пред Црвен крст

Според непотврдени извори  членството се мобилизира со смс пораки. Два протести и денеска, еден закажан јавно без тајни пораки и слично, а друг и јавно и  со  пораки до симпатизерите на ВМРО каде наведуваат задолжително присуство особено за вработените.

Граѓанското движење за одбрана на Македонија (ГДОМ) со нивни луѓе веќе протестираат за своето незадоволство од одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да се аболицираат претседателот на СДСМ Зоран Заев и првообвинетиот во случајот „Пуч“, Зоран Верушевски, кои, според нив, со прислушувањето ја загрозиле безбедноста на државата.

Според досегашните информации истите се собраа пред Црвен крст, а потоа ќе тргнат кон седиштетото на СДСМ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com