HomeДЕНЕШНАПолитикаФото: Оставка! Демонстрантите нападнаа со јајца по канцеларијата на Иванов

Фото: Оставка! Демонстрантите нападнаа со јајца по канцеларијата на Иванов

Групата на демонстранти од канцеларијата на СЈО продолжи со протестот пред канцелариите на претседателот Иванов на Рекорд каде веќе има и големо полициско обезбедување.

Најавите за протест веднаш се раширија на социјалните мрежи каде се истакнуваат бројни незадоволни реакции кога претседателот реши да ги сузпендира сите правни процедури со кои требаше да се стави правна разрешница на случаите поврзани со изборни криминали, но и на злоупотреби на власта и државните функции, корупција и политички реваншизам.

Бројот на демонстранти се зголемува, а учество на протестите најавија и опозициските партии со масовна излезеност на улиците за враќање на правната држава.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com