HomeДЕНЕШНАПолитика(Фото): Огромна разлика во прифатените барања за притвор ОЈО vs СЈО

(Фото): Огромна разлика во прифатените барања за притвор ОЈО vs СЈО

Судот одобрил само едно барање за притвор од 20 поднесени барања од СЈО, објави Шарената револуција на својата Фејсбук страница, споредуваќи дека од 717 барања за притвор што ги поднело ОЈО судовите прифатиле 707 во текот на две години.

SJO-OJO

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com