HomeДЕНЕШНАСветФото: Најглупавиот американец со запалено знаме на Facebook

Фото: Најглупавиот американец со запалено знаме на Facebook

22 годишен американец палејќи го државното знаме на националниот празник 4 јули сакал да изрази политички против расизмот, омразата кон геј заедницата на која самиот припаѓа, но заборавил дека објавата на сликите на Facebook ќе биде доволна за полицијата да поднесе кривична пријава.

zapaleno zname sad2

Тој освен што го обесчестил американското знаме позирал и на многу глупав начин со венче на главата и „апостолки“. Навистина чуден начин за да се изрази политички револт, кој освен „ремет“ на социјалните мрежи ќе му донесе и голема казна.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com