HomeАЈНШТАЈНИЈААтласФото: Луксузот претворен во морничав хаос – Коста Конкордија одвнатре

Фото: Луксузот претворен во морничав хаос – Коста Конкордија одвнатре

Бродот тежок 60.000 тони, Коста Конкордија кој се насука во јануари 2012 при што загинаа 32 луѓе се уште ги интригира светските медиуми. Причината за катастрофата е комбинација на грешки помеѓу капетанот и екипажот на бродот. Операцијата за исправање на бродот траеше 19 часови, а тогаш медиумите не ѕирнаа во внатрешноста на бродот.

Погледнете како изглеа внатрешноста на бродот откако е изваден од вода. Целиот луксуз претворен во морничав смртоносен хаос.

Вака изгледаше луксузниот крузер однадвор кога инженерите го извадија од вода.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com