HomeРЕФЛЕКТОРФилм(Фото) Лео ги собра славните на хуманитарната забава во Сен Тропе

(Фото) Лео ги собра славните на хуманитарната забава во Сен Тропе

Фондацијата на Леонардо ди Каприо, како и секоја година, така и оваа, организираше хуманитарна вечера во Сен Тропе. Оваа фондација досега донирала повеќе од 59 милиони долари за дури 112 различни проекти низ светот, претежно наменети за заштита на околината и животните.

leo 1

На хуманитарната вечера се собраа најголемите ѕвезди, меѓу кои и голем број од најубавите манекенки што моментално владеат на светските модни писти. Згодните манекенки Алесандра Амбросио, Дауцен Крус, Џоан Смолс, Лили Доналдсон, Софија Ричи и Констанс Јаблонски биле фотографирани додека се забавувале на луксузна јахта пред да започнат со подготовките за свеченоста.

leo 2

Меѓу гостите биле забележани и Арнолд Шварценегер, Мараја Кери, Пенелопе Круз, Наоми Кемпбел, Роберт де Ниро и уште многу други.

leo 3

leo 4

leo 5

leo 7

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com