HomeДЕНЕШНАРепубликаФото: Лебедот Џорџ во друштво на туристите во Охрид

Фото: Лебедот Џорџ во друштво на туристите во Охрид

Лебедот Џорџ кој со повреденото крило го привлече вниманието на медиумите низ државата сега слободно се движи низ охридските плажи и им прави „друштво“ на туристите за кои е интересна појава.

lebed gorge3lebed gorge2

Извор: ohridnews.com

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com