HomeДЕНЕШНАСветФото: Кинески стадион претворен во езеро од бурниот дожд

Фото: Кинески стадион претворен во езеро од бурниот дожд

Стадионот Мингтанг во градот Ежу во Централна Кина по обилните дождови и бури е целосно поплавен, стативите на головите речиси и да не се гледаат, а самиот терен изгледа како да е мало езеро.

Огромната бура која го зафати Ежу велат дека не се случила во последните децении, а евакуирани се неколку илјади граѓани. 27 лица го загубија животот во поплавите, десетина се повредени, а 16 се водат како исчезнати.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com