HomeДЕНЕШНАПолитикаФонтата и на „жешкото“ нема да протече по новото фарбање

Фонтата и на „жешкото“ нема да протече по новото фарбање

Фонтатата која го краси споменикот Воин на коњ на главниот плоштад нема да протече ни во пресрет на најжешките денови од годината бидејќи демонстрантите од граѓанската иницијатива „Протестирам“ повторно организираше герилска акција за боење на спомениците.

Боја беше фрлена и во фонтаната кај „Аце“ што повторно ќе им ги расипа плановите на градските власти за активирање на најграндиозниот споменик.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com