HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаФатени сто мигранти во едно товарно возило кај Богородица

Фатени сто мигранти во едно товарно возило кај Богородица

Граничната полиција на премниот Богородица откри речиси сто мигранти сместени во едно товарно возило со српски регистарски таблички по што возачот е приведен, а лицата кои нелегално сакале да ја преминат границата се испратени во прифатниот центар. Мигрантите немале никакви документи со себе и допрва ќе се утврдува нивниот идентитет и националност. Инаку камионот требало да превезува грчко кафе во Србија.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com