HomeДЕНЕШНАРепубликаУште една викенд „инвазија“ на грчките плажи

Уште една викенд „инвазија“ на грчките плажи

Македонските граѓани и овој продолжен празничен викенд ќе го искористат за викенд одмор и „бегање“ од градските гужви. Затоа пред граничниот премин „Богородица“ според АМСМ има големи колони на возила кои чекаат до 30 минути за влез во Грција каде ќе ги „окупираат“ плажите и рестораните.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com