HomeДЕНЕШНАРепубликаУште еден сончев ден пред викенд заоблачување

Уште еден сончев ден пред викенд заоблачување

Денес исто така ќе може да уживате во пријатните временски услови со многу сонце кое ќе не следи од самото утро со просечни температури над 10-от степен, додека пак напладне и поручек ви препорачуваме да излезете и со облека со кратки ракави. Дневниот максимум е предвидено да достигне 26 степени, а нешто пониски температури ќе има во западниот дел на државата и повисоките планински места.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com