HomeДЕНЕШНАРепубликаУште еден неработен ден овој месец

Уште еден неработен ден овој месец

Граѓаните ќе може да искористат уште еден неработен ден овој месец на 28 август кога православните верници го прославуваат празникот Голема Богородица. Министерството за труд и социјална политика соопштува дека, согласно со Законот за празниците на Република Македонија (“Службен  весник на РМ”, бр.21/98 и 18/07), 28 август 2016 година (недела), Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица) е неработен ден за  граѓаните од православна вероисповед во Република Македонија.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com