HomeДЕНЕШНАПолитикаУште еден куќен притвор за „Транспортер“

Уште еден куќен притвор за „Транспортер“


Судиjа на претходна постапка на Ј.Ј. од Битола сопственичка на транспортна фирма, осомничена во аферата „Транспортер“ и изрече мерка на претпазливост куќен притвор. бидејќи е проценето дека таа ќе може да избега, да влијае на сведоци или пак да ја попречи истрагата. Ова е втор одреден притвор од случајот „Транспортер“, а досега се испрашaни вкупно 8 лица.
На три лица им се одземени патните исправи бидејќи има ризик да ја напуштат државата, а вкупно 22 лица се осомниченi за оштетување на општинскиот буџет на Битола при склучување на скапи договори за превоз на ученици.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com