HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаУтрово во Ново Лисиче: Прегазил пешак и избегал

Утрово во Ново Лисиче: Прегазил пешак и избегал

Возач на бело „БМВ“ утринава околу 8:20 часот прегазил пешак во скопската населба Ново Лисиче и потоа избегал. Несреќата се случила во близина на мостот „Близнак“.

Пешакот веднаш бил пренесен во болницата „8-ми Септември“.

Полицијата го истражува случајот и работи на пронаоѓање на возачот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com