HomeДЕНЕШНАРепубликаУтре е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија

Утре е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија

Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 24 мај 2016 година (вторник), „Св. Кирил и Методиј“, Денот на сесловенските просветители е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Денес неработен ден е за припадниците на влашката заедница во Македонија, кои го одбележуваат 23-ти мај –  Националниот ден на Власите.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com