HomeДЕНЕШНАРепубликаУтре ден на жалост, бројот на жртви расте

Утре ден на жалост, бројот на жртви расте

Според последните официјални информации бројот на загинати лица во вчерашното невреме се искачи на 21, а можно е овој број да расте со оглед на катастрофалните последици.

13956958_10208128983117151_41935084_n

Координативното тело за управување со кризи составено од сите надлежни државни институции донесе предлог утрешниот ден да биде прогласен за ден на жалост за да им се одаде почит на загинатите и нивните семејства.

13936835_10208128984517186_1530648741_n

Попладнево ќе се одржи и вонредна седница на влада на која ќе биде прогласена вонредна состојба.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com