HomeДЕНЕШНАПолитикаУкинат е домашниот притвор за демонстрантите од Левица

Укинат е домашниот притвор за демонстрантите од Левица

Здравко Савевски и Владимир Куновски по речиси два месеца на домашен притвор конечно ќе може да се бранат од слобода за обвинението за демолирање на народната канцеларија на Иванов и учество во толпа. Домашниот притвор е заменет со поблаги мерки на обезбедување како одземање на пасошот и редовно јавување во полициска станица. Судењето продолжува на 6 јули кога обвинителството треба да поднесе нови докази.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com