HomeФЕР ПЛЕЈФудбалГром удри во македонски голман за време на тренинг

Гром удри во македонски голман за време на тренинг

 

Австралискиот голман со македонско потекло, Стефан Петковски, преживеал удар од гром за време на тренинг со неговиот клуб „Мелак Јунајтед“ од Малезија каде што дошол претходната година. 18-годишното момче ја загубил свеста, по што итно е пренесен во локалниот медицински центар каде што е приклучен на апарати. Од клубот информираат дека неговата здравствена состојба е добра и стабилна.

Инаку, громот го удрил и соиграчот на Петковски, Мухд Афик Азуан, но тој поминал само со полесни повреди.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com