HomeДЕНЕШНАСветУбиена горила за да се спаси детенце во зоолошка

Убиена горила за да се спаси детенце во зоолошка

Чуварите во зоолошката во Синсинати морале да застрелаат огромна горила бидејќи четиригодишно детенце од невнимание паднало во неговото живеалиште и се нашло во животна опасност. Горилата го грабнало детенцето и чуварите процениле дека нема друг излез освен да го застрелаат, но зачудува зошто не користеле средство за успивање наместо боева муниција.

Детето без големи последици е пренесено во болница, соопштуваат од зоолошката.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com