HomeДЕНЕШНАРегионУапсен хрватски разузнавач во Белград

Уапсен хрватски разузнавач во Белград

Оперативците на српската Безбедносна информативна агенција (БИА) во Белград уапсија хрватски разузнавач. Уапсениот е агент кој имал државјанство и на Србија и на Хрватска, а работел за хрватската разузнавачка служба. Акцијата е спроведена во соработка со Високото јавно обвинителство во Белград.

Безбедносна информативна агенција (БИА) во Белград
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com