HomeДЕНЕШНАСветУапсен командантот на базата Инџирлик во Турција

Уапсен командантот на базата Инџирлик во Турција

Турскиот командант на военовоздухопловната база Инџирлик во јужна Турција, Бекир Ерџан Ван е уапсен под обвинение за учество во обидот за воен удар во земјата, јави ТАСС.

Ван, заедно со уште десетмина високи воени и полициски функционери биле уапсени во јужниот град Адана.

МИА

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com