HomeДЕНЕШНАРегионТурски воен хеликоптер се урна во црноморскиот округ Гиресун

Турски воен хеликоптер се урна во црноморскиот округ Гиресун

Турски воен хеликоптер се урна денеска во црноморскиот округ Гиресун. Според турските медиуми, во хеликоптерот се наоѓале 11 војници и нивните сопруги. Инцидентот се случил во близина на градот Алуџра, а засега не се познати причините за несреќата. Кон местото на несреќата веднаш се испратени спасувачки и медицински екипи.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com