HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаТри млади лица пријавени за исчезнати во вчерашниот ден

Три млади лица пријавени за исчезнати во вчерашниот ден

Полицијата добила три пријави за исчезнати пред се млади лица во текот на вчерашниот ден на различни локации. Во првиот случај во СВР Битола, пријавено е дека на 22 јули околу 09.00 часот од дома во непознат правец се оддалечила Р.А. (27) од с.Велушина.

Исто така за исчезнати се пријавени момчињата Ј.С. од Скопје при што неговиот татко ја известил полицијата во Чаир, како и В.Б. (21) од Тетово исто така исчезнат на 23 јули, а пријавата ја поднел И.Б. (41) од с.Стримница, тетовско. Полицијата собира информации за трите случаи и ќе работи на нивно решавање.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com