HomeАНТИСТРЕСХороскопТрите хороскопски знаци кои ќе имаат највозбудливо лето

Трите хороскопски знаци кои ќе имаат највозбудливо лето

ВОДОЛИЈА – Припадничките на овој знак имаат најголеми шанси во следниов период да ја официјализираат својата врска или, пак, да дознаат дека ќе станат мајки. Најтоплите месеци од оваа година ќе бидат особено наклонети кон семејните врски. Ова е погоден период за започнување на сериозна врска.

РАК – Еден од најемоивните знаци ова лето ќе има среќа во љубовта. Конечно ќе успее или да излезе од лоша врска или да го запознае принцот на бел коњ, а големи се шансите и да официјализира нешто што одамна го посакува. Нежните дами Ракови сакаат да влезат во брак со верен партнер, па во текот на месец јуни токму таков ќе запознаат. Ако пак веќе подолго време размислувате за некој воздушен знак, во текот на јули 2016 може ќе имате незаборавни моменти кои ветуваат сериозна врска.

ЛАВ – Иако огнените Лавици мислат дека уште не е дојдено време да се смират, летото 2016 во целост ќе ги демантира. Во текот на јуни конечно ќе се спасат од нивната заплеткана ситуација и нештата ќе бидат многу јасни. Јули и август кои инаку се нивните месеци ќе им донесат многу насмевки, љубов но и можна брачна понуда. За припадничките кои веќе долго време биле во врска вистински момент е да кажат ДА или барем да размислат за тоа, додека слободните може да ја чекаат фаталната љубов на која нема да и одолеат.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com