HomeДЕНЕШНАСветТридневна манифестација за роденденот на кралицата Елизабета Втора

Тридневна манифестација за роденденот на кралицата Елизабета Втора

Вчера во Лондон со звукот на ѕвоната на катедралата „Свети Павле“ беше означен почетокот на тридневната официјална прослава на 90-от роденден на кралицата Елизабета Втора. Роденденот на кралицата се одбележува со тридневни манифестации, свечени црковни церемонии иулични забави во поголемите британски градови, пренесува АП.
elizabeta vtora kralica
На церемонијата, вообичаено интересот на медиумите беше насочен во војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон која беше особено весела и блескаше со својата насмевка.
kejt midlton2
Прославата започнува во април, со одбележување на датумот кога се родила и трае до „службениот“ роденден кој традиционално се слави во јуни кога во Британија е поубаво времето.
kejt midlton

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com