HomeФЕР ПЛЕЈРакометТренерскиот тандем Гонзалес-Камара уште две сезони во Вардар!

Тренерскиот тандем Гонзалес-Камара уште две сезони во Вардар!

Македонски ракометен тик Вардар, реши уште едно многу важно прашање поврзано со иднината на клубот. Имено, составот од „Јане Сандански“ соопшти дека тренерскиот тандем Раул Гонзалез Гутиерез и Давид Дејвис Камара и во следните две сезони ќе остане во клубот. Ова тренерско дуо одлично функционираше во минативе три сезони и токму поради тоа беше донесена одлуката да ја продолжат соработката со Вардар на уште две сезони

Тие со екипата на Вардар три пати беа победници на Купот на Македонија, двапати шампиони, еднаш ја освоија СЕХА Газпром лигата, еднаш беа финалисти, а трипати стигнуваа до четврт-финалето на лигата на шампионите.Лани пак Дејвис помагаше и во женската екипа со која стигна до фајналфор турнирот во Будимпешта каде го освои бронзениот медал.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com